Naujienos

Jukola 2014!(2)

Kaip ir kiekvienais metai, birželio viduryje, Suomijoje, vyko pačios didžiausios pasaulyje orientavimosi sporto estafetės Jukola.

Šiais metais jos vyko vaizdingame Kaupio regione, organizatoriai pasiūlė tikrai įdomias ir techniškai sudėtingas trasas visuose etapuose, o pati vietovė buvo fiziškai sunki. IGTISA komanda kaip tradiciškai subūrė dvi vyrų ir vieną moterų komandą, kurie atstovavo klubo vardą.

Birželio 14 diena prasidėjo moterų Venla estafetėmis. Igtisa moterų komandą sudarė: Kristina Rybakovaitė, Sandra Paužaitė, Gabija Ražaitytė ir Irina Nyberg. 2013 metais užimta 14 vieta teikė daug vilčių ir šiais metais pamatyti šią komandą ant lyderių pakylos. Po pirmojo etapo varžybos klostėsi ne taip gerai kaip norėtąsi, tačiau 24 vieta dar teikė vilties. Sulig kiekvienu etapu moterys vis kopė aukštyn, po antrojo etapo jau buvo 17 vietoje, po trečiojo etapo – 12 vieta ir jau atrodė, kad top 10 yra ranka pasiekama, tačiau paskutiniame etape viskas pasirodė kiek sunkiau. Prieš paskutinįjį punktą, merginos bėgo 11 pozicijoje, tačiau dėl organizatorių klaidos, ant žemėlapio pažymėtas punktas buvo miške, o realybėje stovėjo lauke. Dėl šios klaidos buvo prarastos dvi pozicijos ir liko tenktinis 13-ąja vieta, o tai yra vis tiek aukštesnė, negu užimta praeitais metais. Sveikinameǃ

Pasibaigus moterų estafetei visi įnirtingai laukė vakaro ir savaitglio kulminacijos – vyrų estafetės starto. Šįmet pirmąją Igtisa komandą sudarė stirpiausi Lietuvos ir Latvijos atstovai: Andris Jubelis, Jonas Vytautas Gvildys, Vytautas Beliūnas, Giedrius Sabaliauskas, Henrikas Paužas, Artūrs Paulinš ir Vilius Aleliūnas. Antrąją komandą atstovavo: Agnius Čepas, Giedrius Valantinas, Andrius Michailovas, Vitalijus Petrulis, Rolandas Bačkys, Andrej Gerasimov ir Modestas Bacys.

Praeitais metais pirmos komandos užimta 33 vieta motyvavo visus narius stengtis ir kovoti dėl aukščiausių vietų. Po pirmojo etapo Andris Jubelis grįžo 37 vietoje, tačiau paguodą davė tai, kad jis grįžo su pirmuoju traukiniu, antrajame etape bėgęs Jonas Vytautas Gvildys pakilo 15 pozicijų į viršų ir jau buvo netoli top 20. Trečiajame etape bėgęs Vytautas Beliūnas nukrito tik 1 pozicija žemiau, tačiau tai didelės įtakos neturėjo, nes laukė dar 4 etapai. Ketvirtajame etape visus nustebino Giedrius Sabaliauskas, šiais metais rodantis stulbinančius rezultatus naktiniuose etapuose, jis įrodė, kad yra vienas stipriausių bėgikų naktį, savo etape užimdamas 3-ąją vietą ir komandą pakeldamas iki stulbinančios 9 vietos. Tačiau ne visada pasiseka kaip norima ir jau kitame etape komanda nukrito iki 18 vietos. Deja visą kitą likusį laiką komanda tik leidosi rezultatų lentelėje žemyn. Po šeštojo etapo, kurį bėgo Artūrs Paulinš, SK IGTISA užėmė 22-ąją vietą, o galutinėje rezultatų lentelėje, po paskutiniojo etapo teko tenkintis 29 pozicija. Tačiau kaip ir moterys, taip ir vyrai šįmet pakilo viena ar keliomis vietomis lyginant su praeitais metais, dėl to verta visus pasveikintiǃ Antrąjai komandai šįmet sekėsi ne taip gerai. Būdami ne stipriausios sudėties, jiems vieninteliams nepavyko pakilti į aukštesniąją vietą ir kitais metais teks startuoti iš 130 vietos.

Šios varžybos parodė, kad ir labai sudėtingose vietovėse galima kovoti su stipriausiomis komandomis ir išsilaikyti su lyderių traukiniais, tačiau ne visada viskas pakrypsta norima linkme. Komandos vardu dėkojame vadovui už suteiktą galimybę bėgti ir atstovauti SK IGTISA klubą, Donatui Lazauskui – už puikias nuotraukas visų varžybų metu ir visiems orientacininkams palaikiusiems musǃ

Vyrų rezultatai

Moterų rezultatai

Moterų komanda Venla estafetėje Vyrų komandos Jukola estafetėje

Nuotraukos priklauso Donatas Lazauskas photography.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *