Lietuvos čempionatas sprinto ir ilgos trasose

Pirmąjį rudens savaitgalį įvyko vienas paskutinių orientavimosi sporto čempionatų bėgte 2014 metų sezone: sprinto ir ilgos trasose. Varžybos vykdytos Prienuose ir Prienų apylinkėse, Siponių miške. Buvo daug tikimasi iš šių varžybų organizacijos, trasų kokybės ir tai pateisino mūsų lūkesčius.

Rugsėjo 6 dieną, nuo pat ryto, į Prienus suvažiavo apie 100 elito grupės atstovų moterų ir vyrų grupėse, kurie varžėsi sprinto kvalifikacijoje. Čia klubą atstovavo Vilius Aleliūnas, Paulius Aleliūnas, Martynas Tirlikas ir Andrej Gerasimov. Į pirmąjį pogrupį patekęs Vilius be vargo jame nugalėjo ir užsitikrino vėlyvą starto minutę. Tame pačiame pogrupyje bėgęs Andrej užėmė 4-ąją vietą, o tai taip pat garantavo patekimą į finalą. Antrame pogrupyje bėgęs Martynas užėmė 2-ąją vietą, o Pauliui nepasisekė ir užėmęs 15-ąją vietą liko už finalo ribų. Iškart po pietų buvo įvykdytas čempionato atidarymas, po kurio visiems atsirinkusiems į finalą elito grupės atstovams teko eiti į karantino teritoriją ir laukti savo startų. Tuo metu prie starto linijos stojo kiti klubo atstovai: Dainoras Saunorius, Aidas Katarskis ir Artūras Visockas. Geriausiai sekėsi Aidui, kuris vyrų 35 grupėje iškovojo antrąją vietą! Dainorui pritrūko sėkmės ir teko tenkintis 4 vieta vyrų 40 grupėje, vos 2 sekundėmis atsilikus nuo trečios vietos! Artūras vyrų 45 grupėje neišvengė klaidų ir tenkinosi 7 vieta. Po šių starto laukė vakaro intriga – elito grupių startas. Pirmasis iš klubo prie starto linijos stojo Andrej, kuris deja neišvengė klaidų ir nebuvo pilnai atsigavęs po rytinio bėgimo ir užėmė 17 vietą. Antras prie starto linijos stojo Martynas, o po kelių minučių – Vilius. Martynas dar turėjo išlaikytų jėgų po ryto ir nepadaręs labai didelių klaidų užėmė 3 vietą! Po akimirkos finišavęs Vilius užėmė 2 vietą! Šis čempionatas buvo įvertintas tikrai gerai ir gražiai žiūrėjosi su dviem klubo atstovais elito grupėje ant nugalėtojų pakylos!! Sveikiname!

Vilius trasos viduryjeAndrej spurtas link finišąMartynas po parodomojo punkto Dainoras bėgantis į finišąPaulius kvalifikacijojeArtūras trasos pradžiojeElito grupės apdovanojimai     V-35 grupėje Aido antra vieta

Kitą dieną, rugsėjo 7, Lietuvos čempionatas ilgoje trasoje buvo suorganizuotas Siponių miške, Birštono savivaldybėje. Žiūrint į startavusius klubiečius sprinto trasoje, tai ilgoje trūko Viliaus ir Pauliaus. Vilius antri metai iš eilės negalėjo dalyvauti ilgos trasos čempionate, nes pažadėjo komandos draugui Artūrs Paulinš, kad padės jam Latvijos čempionate, estafečių trasoje. Vyrų elito grupėje startavo tik vienas klubo atstovas – Andrej Gerasimov, kuriam teko įveikti 16,6km trasą su 26kp. Andrej šįkart pademonstravo tikrai gerą rezultatą! Trasoje sugaišęs 119:43min jis užėmė 8-ąją vietą!! Martynas Tirlikas šįkart startavo jaunimo grupėje, tačiau nespėjo atsigauti po praėjusios dienos, sprinto varžybų elito grupėje, ir jam teko tenkintis 13 pozicija jaunimo tarpe. Aidas Katarskis V-35 grupėje įveikęs 12,2km trasą ir joje sugaišęs 92:57min užėmė 8-ąją vietą. Artūras Visockas V-45 grupėje po 9,2km trasos užėmė 10 vietą, Dainoras Saunorius V-40 grupėje, po 12,2km trasos, sutapusios su Aidu, parodė 85:54min laiką ir užėmė 3-ąją vietą!!! Sveikiname!!

Andrej trasoje Aidas prieš startą

Tą pačią dieną vyko Latvijos orientavimosi sporto čempionatas estafečių trasoje, kuriame bėgo komandos nariai: Vilius Aleliūnas ir Artūrs Paulinš, kurie su komandos draugu Artjoms Rukunenko, atstovaudami OK Azimuts klubą, antrus metus iš eilės užėmė 2-ąją vietą! Sveikinimai!