Takas 2014

2014 metais, birželio 21-24 dienomis, Ignalinoje, įvyko masiškiausios Lietuvoje orientavimosi sporto daugiadienės varžybos Takas 2014. Organizatoriai pasirūpino gražiomis trasomis, be brūzgynų, greitas, tačiau kartu ir įdomias. Vienintelis dalykas trukdęs visas varžybų dienas – lietus ir atvėsęs oras, kas sąlygas startuoti visas keturias dienas kupiniems jėgų, darė kaip rimtą iššūkį.

Į šias varžybas susirinko nemažas būrys klubo atstovų. Elito grupėje bėgo: Vilius Aleliūnas ir Martynas Tirlikas, elito A grupėje: Matas Visockas,  H-35 grupėje: Aidas Katarskis, H-40 grupėje: Dainoras Saunorius ir H-45 grupėje Artūras Visockas.

Pirmos dvi dienos vyko Linkmenų miške, apsuptame ežerų, vyravo puikus bėgamumas ir matomumas, startas vykdytas vidutinėje trasoje, šiaurinėje žemėlapio dalyje,. Pirmąją dieną visi nariai pasirodė pakankamai gerai, tačiau kai kas neišvengė klaidų ir teko užimti prastesnę vietą. Elito grupėje jau pirmąją dieną nepralenkiamas buvo Vilius Aleliūnas, kuris užėmė 1-ąją vietą, Martynas Tirlikas – 6-ąją. Matas Visockas trasoje klaidų tikrai neišvengė ir jau pirmąją dieną palaidojo savo viltis kovoti dėl geriausių vietų, užimdamas 51-ąją poziciją. Aidas Katarskis ir Artūras Visockas pasirodė solidžiai ir savo grupėje užėmė penktąsias vietas. Dainoras Saunorius deja ir neišvengė klaidų ir užėmė -ąją vietą.

Antroji diena vyko ilgos trasos varžybos tame pačiame Linkmenų miške, tačiau šįkart jau pietinėje dalyje ir žemėlapio plotas buvo didesnis. Elito grupėje vyrams teko įveikti 12,4km trasą, tačiau miško gruntas buvo vien tik samanos, todėl tai pareikalavo daug fizinių jėgų. Vilius  ir toliau rodė puikius rezultatus, tačiau pačiam gale padaryta klaida lėmė, kad jis tądien parodė antrąjį rezultatą, tačiau atsilikdamas tik 5 sekundes. Martynui šiek tiek pritrūko fizinio pasiruošimo tokiai trasai ir užleido į priekį tikrąjį elitą, užimdamas 7-ąją vietą. Pirmos dienos rezultatą vietų atžvilgiu pagerino Matas, kuris užėmė 39-ąją vietą, o Dainoras – 5-ąją, tai abiems nariams leido pakilti bendroje įskaitoje į viršų. Aidui ir Artūrui ilga trasa nepasirodė tokia lengva ir jie tenkinosi atitinkamai 13 ir 11 vietomis savo grupėse.

Prieš paskutinė, trečioji varžybų diena buvo suorganizuota Ažušilės miško vakarinėje dalyje. Miško reljefą sudarė iki 75 metrų šlaitas, pilnas mažų duobučių ir griovų. Distancija buvo apibūdinta kaip kalnų sprintas, nes visą laiką reikėjo arba kilti arba leistis ir beveik visą laiką vyravo tankus spygliuočių ir lapuočių miškas. Kaip ir pridera sprintui, žemėlapio mastelis buvo pasirinktas 1:5000, tačiau pats žemėlapis buvo padarytas tiesiog priartinus turėtą 1:10000 vietovę, todėl jautėsi sutampymai ir dideli netikslumai bėgant vietovėje, o tai turėjo tikrai didelės įtakos rezultatams. Vilius jau į pirmąjį punktą padarė klaidą dėl netikslaus žemėlapio ir tam sugaišo minutę, kas leido varžovui jį prisivyti, todėl Vilius turėjo tenkintis trečiąja vieta. Šis startas buvo palankus Martynui, nes jis užėmė antrąją vietą, kas leido bendroje įskaitoje jam sugrįžti į top 5 ir kovoti dėl aukštesnių pozicijų. Matas ir toliau kilo savo grupėje į viršų po nepavykusio pirmos dienos starto ir jau galėjo džiaugtis užimta 22 vieta. Aidas šiek tiek atsigavo po praeitos dienos ir šįkart užėmė 7-ąją vietą, Dainoras deja taip pat neišvengė klaidų ir užėmė 11-ąją vietą, o Artūras – 9-ąją. Dauguma dalyvių trečios dienos startą įvertino neigiamai, dėl nekorektiško žemėlapio ir žymėjimo, tačiau vietovė buvo tikrai parinkta įdomi ir kartu sunki.

Paskutiniąją dieną startas vykdytas uždelsto starto(handikapo) principu. Varžybos vyko Palūšės miške, kuris priminė pirmos ir antros dienos vietovė savo geru bėgamumu. Čia elito grupėje pirmuoju numeriu startavo Vilius Aleliūnas, kuris lengvai įveikė visus varžovus nesulaukęs jų pasipriešinimo ir užėmė pirmąją vietą!! Martynas Tirlikas startavo penktu numeriu ir jam šią vietą pavyko išsaugoti iki pat galo ir užsitikrinti vietą ant podiumo. Matui Visockui, visas dienas kilusiam vietomis tik aukštyn deja to nepavyko padaryti paskutiniąją dieną ir parodęs 43 dienos rezultatą savo grupėje, bendroje, 4 dienų lentelėje užėmė 35-ąją vietą. Aidas Katarskis paskutiniąją dieną parodė 3-ią rezultatą, tačiau to nepakako norint užlipti ant podiumo ir galutinėje įskaitoje tenkinosi 8-ąja vieta. Dainoras Saunorius savo grupėje parodė antrą rezultatą, tačiau to taip pat nepakako norint prisivyti lyderius ir užėmė 7-ąją vietą. Artūras Visockas antra diena iš eilės parodė 9-tą rezultatą ir sumoje taip pat užėmė 9 vietą.

Nors ir lietus bei vėsus oras gadino nuotaiką bei savijautą visiems dalyviams, tačiau klubas džiaugiasi užimtomis dviem prizinėmis vietomis elito grupėje! Sveikiname!